עורך: שלמה סימונסון

לקסיקון זה מקיף את תולדותיהן של כל הקהילות היהודיות באיטליה, מהתקופה הרומית עד האמנציפציה, והוא מיועד לחוקרים וסטודנטים בתחום ולקהל הרחב. לצידו ביבליוגרפיה המבוססת על ששת הכרכים שהופיעו בדפוס. היא מעודכנת מעת לעת על ידי המערכת ובידי הקהל הרחב.

הלקסיקון מופיע באתר אינטרנט בשפה האיטלקית, אך ישנה אפשרות לתרגם את המידע לשפות אירופיות ולעברית בשימוש בדפדפן גוגל כרום. השתתפו בכתיבת החומר מלומדים מן הארץ ומחו"ל, בניהול פרופ' שלמה סימונסון, במסגרת המרכז לחקר התפוצות ע"ש גולדשטיין-גורן באוניברסיטת תל אביב. מערכת האתר מורכבת מהיסטוריונים איטלקים וישראלים. ללקסיקון מצורפת ביבליוגרפיה המתעדכנת מעת לעת. קיימת אפשרות להרחבת הפרויקט לפעילויות נוספות, כגון סיורים באיטליה היהודית מסיציליה ועד טורינו, ו/או הסרטת סרטים על קהילות יהודיות באיטליה בעבר ובהווה, סדרות של הרצאות, פרסומים כאלה ואחרים, כנסים וכדומה.

לקסיקון היסטורי - איטליה יודאיקה

אירועים וכנסים

אין אירועים

חדשות המרכז

ערב עיון בנושא אמנות והומניזם אחרי השואה

יום שני, 10 ביוני 2019,  16:30 -  19:30

המרכז לחקר התפוצות ע"ש גולדשטיין-גורן מתכבד להזמינכם לערב עיון  בנושא "אמנות והומניזם אחרי השואה"

קרא עוד...

ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי -- "פירוש חמאת החמדה"

המרכז מתכבד לבשר על פרסום ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי "פירוש חמאת החמדה: לחמישה חומשי תורה עם ההפטרות מאת ר' שת הרופא בן יפת מארם צובה". ספר זה יצא לאור כחלק מהסדרה החדשה של המרכז "כתבי ידע". להזמנות ניתן לפנות למרכז בטלפון 03-6409799 או במייל לכתובת: diaspora@tauex.tau.ac.il

קרא עוד...