ד"ר פויכטונגר-שריג הקדישה בשנה החולפת את עבודתה לקידום המחקר הבסיסי של ספר המנהגים. המחקר התמקד בתוכנית העיטור של חיתוכי העץ הפזורים בספר בהשוואה לספרים דומים בכתב יד ובדפוס מן המרחב האשכנזי.

המחקר מתמקד כעת בפיענוח איקונוגרפי של שפע האיורים בחיתוך-עץ הכלולים בתוכנית העיטור של הספר, מקורותיהם ומשמעותם. חשיבות מיוחדת מוענקת ליחסי התמונות השונות לטקסט ביידיש, לאחר שפרופ' ז'אן באומגרטן השלים הכנת המהדורה המוערת של הטקסט. עתה שוקד פרופ' באומגרטן על תרגום הטקסט לאנגלית, ולדבר צפויות להיות השלכות משמעותיות על הבנת האיורים בספר המנהגים.

מלגות שהתקבלו בשנת 2016

Memorial Foundation for Jewish Culture: Research Grant for the research and publication of a critical edition of The Invention of a Textual and Visual Printed Tradition: The Sefer Minhagim by Shimeon ha-Levi Guenzburg (Venice: Giovanni di Gara, 1593).

אירועים וכנסים

אין אירועים

חדשות המרכז

ערב עיון בנושא אמנות והומניזם אחרי השואה

יום שני, 10 ביוני 2019,  16:30 -  19:30

המרכז לחקר התפוצות ע"ש גולדשטיין-גורן מתכבד להזמינכם לערב עיון  בנושא "אמנות והומניזם אחרי השואה"

קרא עוד...

ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי -- "פירוש חמאת החמדה"

המרכז מתכבד לבשר על פרסום ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי "פירוש חמאת החמדה: לחמישה חומשי תורה עם ההפטרות מאת ר' שת הרופא בן יפת מארם צובה". ספר זה יצא לאור כחלק מהסדרה החדשה של המרכז "כתבי ידע". להזמנות ניתן לפנות למרכז בטלפון 03-6409799 או במייל לכתובת: diaspora@tauex.tau.ac.il

קרא עוד...