מטרתה של אנתולוגיה זו להציג לפני הקורא הישראלי בפעם הראשונה את הספרות הקראית על עושרה הרב. הקראים תרמו תרומה נכבדה לספרות היהודית בפרשנות המקרא ותרגומו, המסורה, תיאולוגיה, הדקדוק העברי ועוד. החומר העשיר שנמנה לעיל אינו נגיש, גם למי שמעוניין בו. רובו עדיין בכתבי יד, אשר נכתבו ברובם בערבית-יהודית. על כן, ספר זה יהווה תרומה חשובה להכנסת הספרות הקראית לשיח הישראלי.

לשם הכנת אנתולוגיה זו, נעשתה פניה למיטב החוקרים בארץ ובעולם, כדי שיבחרו בטקסטים הקשורים לתחום מחקרם. כמו כן, החוקרים התבקשו להוסיף הקדמות המבהירות את התרומה הקראית בנושא. כל החומר הגיע, ועבר בדיקה ראשונית.

פרופ' פוליאק ופרופ' ארדר כתבו את המבוא הכללי בגרסתו הראשונה, אבל עיקר המאמץ השנה מוקדש לעריכה סופית של כל הטקסטים. הצפי לסיום העריכה עד סוף שנת תשע"ז, ולראות אור בראשית שנת תשע"ח.

אירועים וכנסים

אין אירועים

חדשות המרכז

ערב עיון בנושא אמנות והומניזם אחרי השואה

יום שני, 10 ביוני 2019,  16:30 -  19:30

המרכז לחקר התפוצות ע"ש גולדשטיין-גורן מתכבד להזמינכם לערב עיון  בנושא "אמנות והומניזם אחרי השואה"

קרא עוד...

ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי -- "פירוש חמאת החמדה"

המרכז מתכבד לבשר על פרסום ספרו החדש של פרופ' משה אורפלי "פירוש חמאת החמדה: לחמישה חומשי תורה עם ההפטרות מאת ר' שת הרופא בן יפת מארם צובה". ספר זה יצא לאור כחלק מהסדרה החדשה של המרכז "כתבי ידע". להזמנות ניתן לפנות למרכז בטלפון 03-6409799 או במייל לכתובת: diaspora@tauex.tau.ac.il

קרא עוד...